poniedziałek, 26 maja 2014

Dzień Matki

Dzisiaj wielkie święto - Dzień Matki, które jako Mama obchodzę po raz pierwszy!
Bycie Mamą jest czymś wspaniałym i pięknym, choć często niełatwym, trudnym. Mam cudownego synka, który każdego dnia daje mi mnóstwo radości i szczęścia oraz nieustannie uczy mnie siebie. Uczy mnie cierpliwości, akceptowania go takim jakim jest, pokazuje mi, że trzeba cieszyć się drobiazgami, drobnymi sukcesami i skupić się na tym, co jest teraz :-) Czerpać z tego pełnymi garściami.
Jak spędziłam ten dzień? - zwyczajnie i niezwyczajnie :-)
Piotruś miał dzisiaj mnóstwo energii, zrobił się taki ruchliwy, że momentami ciężko go było przewinąć, ciągle się do mnie uśmiechał, razem spędziliśmy czas na zabawie, spacerach i karmieniu.


Synuś zrobił mi dzisiaj niespodziankę i przewrócił się sam na moment na lewy bok! A po południu dostałam wspaniałą pamiątkę - dyplom Super Mamy ;-)


Czym jest dla mnie macierzyństwo? Na pewno zmianą priorytetów, cokolwiek robię, myślę o dziecku. Każdy dzień podporządkowany jest rytmowi dnia naszego maluszka, gdziekolwiek jedziemy dbamy o to, by synek czuł się jak najlepiej. Rezygnujemy z takiego sposobu spędzania czasu, który by go męczył a wręcz przeciwnie, staramy się dostarczyć mu atrakcji na miarę jego potrzeb. Macierzyństwo to ciągła gotowość do niesienia pomocy i wsparcia, nieustanne wsłuchiwanie się w potrzeby dziecka oraz ich zaspokajanie. Wspaniała więź między mną a synkiem, który w moich ramionach czuje się bezpiecznie, przy mnie zasypia, cieszy się na mój widok i na uśmiech odpowiada wspaniałym ufnym, szczerym, dziecięcym uśmiechem. To właśnie macierzyństwo uczy mnie cierpliwości, empatii, wytrwałości a przede wszystkim prawdziwej, bezwarunkowej MIŁOŚCI :-)

A na koniec słowa pięknej piosenki, śpiewanej przez Natalię Niemen:
"Jestem mamą, to moja kariera. Jestem mamą na zawsze od teraz!"
2 komentarze: