piątek, 10 kwietnia 2020

Kartki Wielkanocne

Zbliżają się najważniejsze dla chrześcijan na całym świecie Święta Wielkanocne. W tym roku z powodu pandemii zupełnie inne, bardziej ciche i spokojne. Nie będzie spotkań w rodzinnym gronie, wspólnego z dziećmi poświęcenia pokarmów w kościele ani rodzinnej świątecznej mszy świętej. Będzie inaczej. 
Staramy się robić jednak mimo wszystko co się da, by te Święta były mimo wszystko radosne. Radosne, bo przecież Pan Jezus Zmartwychwstał, bo jesteśmy razem w domu, bo się kochamy, jesteśmy zdrowi, mamy co jeść, mamy pieniądze na lekarstwa (w razie czego) i nie latają nad nami bomby jak w niektórych krajach ogarniętych wojną. 
Staram się z dziećmi kultywować tradycję i troszkę ich nakłoniłam by namalowali pisanki na kartce, pokolorowali wielkanocne kolorowanki, Piotruś nawet zrobił girlandę z piankowych jajeczek, które dostał od babci Beatki ;-) Namawiałam ich też by zrobili zajączka z rolki papieru, ale niestety woleli swoje zabawy ;-) Triduum obchodzimy wspólnie w domu, razem się modląc, odprawiamy z dziećmi drogę krzyżową i objaśniamy dzieciom tajemnicę Zmartwychwstania Pańskiego. 
Dzisiaj dzieci pokolorowały pisanki, a ja zrobiłam już sałatkę jarzynową. W sobotę będziemy piec ciasta, zrobię żurek z własnego (pierwszy raz!) zakwasu i będę też piekła chlebek na zakwasie (co z tego będzie, to się okaże).

Z racji zbliżających się Świąt już ponad miesiąc temu, wykonałam kartki wielkanocne w stylu rustykalnym i właśnie dzisiaj chciałabym Wam je pokazać. Wykorzystałam w nich wycięte i własnoręcznie malowane jajeczka oraz śliczne motywy z papierów do scrapbookingu, sztuczny mech oraz piórka. Zobaczcie sami:

Kochani, na koniec chciałabym złożyć Wam życzenia świąteczne, takie proste, ale płynące z serca:

Zdrowych, radosnych i spokojnych 
Świąt Zmartwychwstania Pańskiego
spędzonych w gronie najbliższych,
oraz pokoju w sercu, wiary, nadziei i miłości.

Pozdrawiam ciepło
Patrycja :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz