czwartek, 28 lipca 2016

AUTOMOTO, czyli motoryzacyjna książka obrazkowa dla dzieci

Razem z Piotrusiem uwielbiamy książki obrazkowe, można do woli opowiadać sobie historie i odnajdywać szczegóły. Piotruś uczy się w ten sposób spostrzegawczości oraz poznaje wiele nowych słów.
Dzisiaj przedstawiamy Wam AUTOMOTO - książkę obrazkową ze sztywnymi kartami, w której tematem przewodnim są liczne pojazdy poruszające się po mieście i na jego obrzeżach. 

 
AUTOMOTO, Stefan Seidel
Wydawnictwo Babaryba

Automoto jest typową, ośmiostronicową kartonówką i choć ma tylko kilka stron, można spędzić przy niej wiele czasu. Bardzo podoba mi się, że można zaobserwować ciągłość historii przez wszystkie strony.

Na pierwszej stronie widzimy rodzinę pakującą swoje bagaże do samochodu kempingowego, na kolejnych są już w drodze na pole namiotowe, a na ostatniej wracają nocą do domu. Obserwujemy policję oraz karetkę wyjeżdżających do wypadku drogowego, śmieciarkę, straż pożarną, która gasi pożar. Plusem książki jest mnogość i różnorodność pojazdów poruszających się po drogach miejskich i wiejskich. 

Piotruś uwielbia AUTOMOTO, spędzamy przy niej wiele czasu ;-) Polecamy i Wam! :-)Wpis powstał w ramach 4 edycji  Przygód z książką.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz