środa, 6 maja 2015

Majowy deszcz

Uwielbiam wiosnę! Wiosna to moja ulubiona pora roku. Uwielbiam rozgrzewające słońce, pierwsze zielone listki, kwitnące kwiaty, charakterystyczny śpiew ptaków. W każdej chwili mogę wyjść z Piotrusiem na podwórko nie martwiąc się o ubieranie czapek, szalików i innych warstw. Spędzamy na powietrzu bardzo dużo czasu. Człowiek widzi, że wokół świat się zieleni, a ta zieleń jest taka soczysta, taka świeża i nasycona :-)

A dzisiaj obudziłam się rano a tu wszędzie szaro i sobie myślę: "chyba pada". Odsłoniłam zasłonkę i faktycznie - lało jak z cebra. I wiecie co sobie pomyślałam? :-) "Cudownie, wreszcie pada deszcz", naprawdę ucieszyłam się jak nie wiem. Od bardzo dawna już u nas nie padało, duszne powietrze stawało się dla mnie uciążliwe, ale najbardziej wody potrzebuje przesuszony las i przyroda, a także nasze zbiorniki na deszczówkę :-)Po południu kiedy miałam chwilkę czasu dla siebie, uchyliłam sobie okno przy biurku aby nawdychać się porządnie tego wspaniałego, wilgotnego, świeżego powietrza (czy wy też uwielbiacie zapach powietrza w czasie wiosennego deszczu?) i dokończyłam swój szyciowy projekt. Niebawem Wam go zdradzę, gdy trafi w ręce solenizantki ;-) Powiem tylko, że zaszywanie dziury ściegiem krytym idzie mi coraz lepiej, a nie jest to łatwa sztuka, przynajmniej dla mnie :-) No i trochę się przeprosiłam z ręcznym szyciem.

Przesyłam buziaczki i mam nadzieję aktywniej udzielać się na blogu ;-) Zastanawiam się jak go ulepszyć, aby był dla Was atrakcyjniejszy - myślę, że przede wszystkim muszę częściej pisać. Trzymajcie kciuki :-*


4 komentarze:

  1. Oh, ja też uwielbiam zapach ziemi zaraz po deszczu :) I pisz i pokazuj swoje dzieła jak najczęściej :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Postaram się ;-) Dzięki za komentarz!

      Usuń