środa, 30 grudnia 2015

Książka z okienkami do zabawy

Książkę z okienkami do zabawy i nauki "Odkrywaj miasto i ucz się" Piotruś dostał od swojej babci. Kiedy ją zobaczyłam, od razu zachwyciłam się i postanowiłam ją pożyczyć do zrelacjonowania na blogu ;-) Piotruś jednak nie chciał się rozstać z "pani mąda" i teściowa pozwoliła nam ją zatrzymać, u babci synek ma jeszcze drugą część o zwierzętach :-)

Książka jest przypisana dzieciom powyżej 3 lat, ale myślę, że to zdecydowanie przesada - może jakieś względy bezpieczeństwa o tym przesądziły?Piotruś najbardziej lubi pierwszą stronę - otwiera okienka kryjące bohaterów z każdej strony, jest doktor Zdrówko, strażak Jan i dozorca Zbyszek - czytam mu  modulując głos odpowiednio do każdej postaci i synek ma mega ubaw :-)


Potem oglądamy kolejne strony, przedstawiające szpital, remizę strażacką, park, dworzec, sklepy oraz szkołę. Odszukujemy postacie i sprawdzamy co kryje się pod licznymi okienkami. Ilustracje są czasami bardzo zabawne, np. pod zegarem na dworcu kryje się mysz, a na dachu jednego ze sklepu możemy znaleźć kotka :-)

Książka bardzo prosta, a przy tym niezwykle interesująca i dostarczająca synkowi naprawdę dużo frajdy. Książka zawiera twarde strony.


"Miasto. Odkrywaj i ucz się" 
 Grupa Wydawnicza Foksal 

Post powstał w ramach projektu Przygody z książką:

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie wiek 3+jest moim zdaniem przesadzony. Tez mamy tą pozycję i owszem Maluch lubi ją oglądać, ale spodziewałam się, że wywoła więcej emocji:) choć jest bardzo solidna i jej wykonanie jest rewelacyjne.

    OdpowiedzUsuń